Izvor: B92, 23.Jul.2014, 09:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Apel: Rezerve krvi na minimumu
Beograd -- Zavod za transfuziju krvi apeluje na građane da se odazovu pozivu da daju krv, jer su rezerve na minimumu.
Deficitarne su A, B i nulta grupa, naročito nulta negativna.
U ponedeljak je krv dalo 65 građana, juče oko 200, ali ni to nije dovoljno, i dalje su rezerve za dan i po.
Za RTS je u Zavodu za transfuziju krvi rečeno da zbog ovakve situacije može da se dođe i do odlaganja operacija, mada postoji minimum rezervi tj obavezna rezerva, i za sada nema mesta panici. Ukoliko dođe do odlaganja operacija, ona će biti kratkotrajna, i samo za one operacije koje mogu da se odlože za nekoliko dana.
Ponovljen apel davaocima, zalihe krvi na minimumu
Izvor: Nezavisne Novine, 23.Jul.2014
BEOGRAD - Zavod za transfuziju krvi Srbije drugi put u tri dana uputio je javni apel građanima da daju krv, jer su zalihe krvi na minimumu i može doći do odgađanja intervencija.




