Anita Balaž se vratila iz Beča

Izvor: Press, 14.Sep.2013, 01:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Anita Balaž se vratila iz Beča

Anitu je na beogradskom aerodromu s nestrpljenjem čekala sestra Nataša.Ova hrabra devojčica kaže da je boravak u Beču bio naporan da je po ceo dan imala preglede, kao i da nije smela da jede i pije. Njena majka Ksenija rekla je da su u Beču zadovoljni terapijom koja je prepisana devojčici u Srbiji i dodala je da će lekari učiniti sve što je u njihovoj moći.

Anita je u Beču bila u pratnji majke Ksenije ali i kardiologa Instituta za majku i dete, Vladimira Vukomanovića, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << je još jednom apelovao na novinare da pažljivo izveštavaju o zdravstvenom stanju dece, kako ih dodatno ne bi uznemirili. Dr Vukomanović kaže da će za nekoliko nedelja biti odlučeno kako će biti nastavljeno Anitino lečenje.
- Urađeno je sve što je planirano da se uradi u ovič četiri dana. Konzilijum je mišljenja da se krene u program transplatacije. Anitino stanje nije ugroženo. Dobro je podnela i put i boravak u Beču - naveo je Vukomanović.

U Ministarstvu zdravlja kažu da bi ugovor o saradnji između bečke AKH klinike i Kliničkog centra Srbije trebalo da bude potpisan do kraja septembra. Posle toga, Anita će biti stavljena i na zvaničnu listu čekanja za transplantaciju srca, a intervencija će joj biti urađena kada se pojavi odgovarajući donor.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.