Izvor: NaDlanu.com, 25.Nov.2013, 15:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anita Balaž sutra ide u Beč na operaciju srca
Anita Balaž (12), kojoj su teško oboleli srce i pluća, sutra ujutru sa beogradskog aerodroma „Nokola Tesla“ kreće u Beč, na ugradnju srčane pumpe. Ova operacija bi trebalo da spasi Anitina pluća, a nakon nje će ova devojčica biti stavljena na listu čekanja za transplantaciju srca u AKH klinici.
Kao što je ranije najavljeno, Anita će sutra otići u Beč u pratnji njene majke Ksenije Balaž, i doktora Vladimira Vukomanovića, kardiologa sa Instituta za majku i dete koji >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << prati njenu bolest.Anitina majka kaže za Nadlanu.com da su u kući svi uzbuđeni i užurbano pripremaju sve što je potrebno za sutrašnji polazak.„Anita je dobro i jedva čeka da krene. Čuli smo da će sutra padati sneg pa će joj to biti i novo iskustvo u letenju“, priča euforično Ksenija.Troškove Anitinog lečenja u Beču bi trebalo da snosi Republički fond za zdravstveno osiguranje.Republički fond za zdravstveno osiguranje
Anita Balaž sutra putuje u Beč
Izvor: Akter, 25.Nov.2013
Dvanaestogodišnja Anita Balaž, koja čeka na transplantaciju srca, sutra putuje u Beč gde će joj na AKH klinici biti ugrađena mehanička srčana pumpa
Suze nade i strepnje: Anita Balaž otišla u Beč na operaciju
Izvor: NaDlanu.com, 26.Nov.2013, 09:27
Anita Balaž (12) koja ima bolesno srce i pluća, jutros je krenula u Beč na AKH kliniku, na kojoj treba da joj ugrade srčanu pumpu. Uz čvrste zagrljaje pune nade i po neku suzu drugarica koje su došle da je isprate, Anita Balaž je u pratnji majke Ksenije i doktra Vladimira Vukomanovića krenula...













