Izvor: Piplmetar.rs, 01.Dec.2023, 00:31

Andrija Živković je junak Soluna! PAOK golom Srbina pobedio Ajntraht u Frankfurtu za mesto u osmini finala LK

S. T.

Više Nemci ne mogu da sustignu Grke

Printscreen/X/FootballReprt

Slaviće se ime Andrije Živkovića ove večeri u Solunu! Srpski fudbaler bio je strelac pobedničkog gola za PAOK na gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu u okviru 5. kola grupne faze Lige konferencija, čime je ovaj tim ostvario bodove vredne plasmana u osminu finala – 1:2 (0:0).
Posle mirnog prvog poluvremena, gosti su >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << prvi načeli mrežu rivala golom Kedziore u 55. minutu, posle čega je nemački tim brzo reagovao i poravnao preko Marmuša samo tri minuta kasnije.
A onda, trenutak koji su svi čekali. Andrija Živković je u 73. minutu iskoristio odbitak posle šuta Tomasa i matirao golmana Ajntrahta postavivši konačan rezultat i odvevši grčki tim direktno u osminu finala ovog evropskog takmičenja.
PAOK is ahead again with Andrija Živković’s goal! 1-2pic.twitter.com/BNYpGNDDDz— FootColic ⚽️ (@FootColic) November 30, 2023
Epski rezultat viđen je u Danskoj gde je Nordsjeland srušio Fenerbahče ubacivši im čak šest golova u mrežu (6:1), a podsetimo, protiv Partizana je na njihovom terenu bilo 5:0.
Na preostalim mečevima, videli smo pobedu Aston Vile nad Legijom (2:1), Fjorentine nad Genkom (2:1), kao i Ludogoreca na gostovanju Spartaku iz Trnave (1:2).