Ana Brnabić je za vjek i vjekova zapušila usta celom svetu, a za to ima JAKA LEĐA I ČVRSTE DOKAZE!

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Nov.2018, 17:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ana Brnabić je za vjek i vjekova zapušila usta celom svetu, a za to ima JAKA LEĐA I ČVRSTE DOKAZE!

Premijerka Srbije Ana Brnabić je prošle nedelje u intervjuu za Dojče Vele konačno pokazala čitavom svetu da Srbija ne ćuti pred nepravdom i ne trpi niske udarce.

Ana Brnabić je gostovala u "Zoni konflikta" na Dojče vele gde je govorila o Kosovu, slobodi štampe i ratnim zločinima. Sa njom je razgovarao novinar DW Tim Sebastijan koji je pokušao na sve načine da isprovocira premijerku, ali posle njenih odgovora, posramljeno je spustio glavu.

"To mi samo OTEŽAVA >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << život i obavljanje posla!" Brnabić otvorila dušu: Bez NJIHOVE PODRŠKE ne bih bila to što jesam!

Novinar je bio prilično neprijatan i agresivno je insistirao na odgovoru - Da li će Srbija priznati da se u Srebrenici dogodio genocid?

Ipak, premijerka Srbije mu je odbrusila kratko i jasno i pokazala da Srbija za razliku od prethodne vlasti neće saginjati glavu i preuzimati na sebe tuđ teret kao što je to činila u prošlosti i izvinjavala se za zlodela drugih.

- Ne, ne mislim da je strašni masakr u Srebrenici bio genocid. To je bio gnusni zločin. Ratni zločin. Nisam ponosna na to. To nije urađeno u ime srpskog naroda i Srbija ne može kolektivno biti okrivljena za ono što se tamo desilo - rekla je Brnabić i da svima bude jasno još jednom ponovila:

- Ne mislim da je bio genocid. Mislim da je, znate, mislim da je bio užasan, užasan zločin, ali genocid je u suštini kada… genocid je kada pobijete celu populaciju, žene, decu, a to ovde nije bio slučaj - objasnila je za one neupućene u materiju.

Ipak, da njeno mišljenje nije subjektivno niti ostrašćeno, bazirano na nacionalnoj osnovi ili čistom rodoljublju svedoče, pored naravno objektivnih činjenica i nalaza naučnih komisija, i tvrdnje ostalih eminentnih svetskih stručnjaka koji se bave ovom tematikom i komandanta UN u Potočarima.

Šeik Imran Hosein, jedan od najuglednijih muslimanskih teologa i filozofa, izjavio je još pre tri godine u poruci bosanskim muslimanima da zločin koji se dogodio u Srebrenici nije genocid.

On je politiku koja nameće stav da su Srbi počinili genocid nad muslimanima nazvao mračnom i kazao da tu politiku sprovode iste institucije koje su dozvolile da se dogodi masakr u Srebrenici.

Isto tako i direktor Centra "Simon Vizental" Efraim Zurof izjavio je da ono što se dogodilo Srebrenici 1995. godine nije bio genocid i upozorio na zloupotrebu koja postoji kada je u pitanju korišćenje tog termina.

Govoreći o zločinu u Srebrenici, on je rekao da postoji pogrešno viđenje u vezi sa tim događajem i da to nije bio genocid pošto su, kako je kazao, srpske snage oslobodile žene i decu i nisu ih ubile.

U knjizi "Ratni zločini", nemačkog istraživača i analitičara Jirgena Elznera, potvrđuje se manipulisanje brojem žrtava u Srebrenici. On podseća da su do 2002. godine u Podrinju iskopana 1.883 leša od kojih je samo 172 poimenično indentifikovano. Može se desiti da su to i srpske žrtve. On takođe navodi da brojka 4.600 neidentifikovanih u Tuzli ne može govoriti o žrtvama Srebrenice, već šireg područja:

Međutim, najveću pažnju izaziva svedočenje prvog komandanta i šefa Misije Ujedinjenih nacija u bivšoj Jugoslaviji u periodu od 3. marta 1992. do 2. marta 1993. godine, a potom pomoćnik načelnika Generalštaba Indijske armije:

- Moje jednogodišnje iskustvo prvog komandanta i šefa Misije Ujedinjenih nacija, pomoglo mi je da shvatim suštinske greške SAD i NATO politike u problematičnom regionu. Prikazati Srbe kao zle, a sve ostale kao dobre, ne samo da je kontraproduktivno, već je i nepošteno. Prema mom iskustvu, sve su strane bile krive, ali su samo Srbi priznavali da nisu anđeli, dok su drugi insistirali na svojoj nevinosti. Svih 28.000 vojnika pod mojom komandom, kao i predstavnici Visokog komesarijata UN za izbeglice i Crvenog krsta, s kojima smo bilu u stalnom kontaktu, nisu registrovali nikakav genocid, sem ubijanja i masakra tipičnih za takvu vrstu sukoba. Verujem da niko od mojih naslednika i njihovih vojnika nije video ništa od onoga što se tvrdilo u medijima.

Slična je tvrdnja i poznatog francuskog advokata Žaka Veržesa, koji citira reči generala Filipa Moriona: "Ubeđen sam da je stanovništvo Srebrenice bilo žrtva višeg interesa, ali višeg interesa koji se nalazio u Sarajevu i Njujorku, ali sigurno ne u Parizu.

O višem interesu Njujorka i Sarajeva pisao je i general Sefer Halilović u knjizi "Lukava strategija". On je potvrdio da je Izetbegović dugo planirao da se otrese Srebrenice.

- Ona bi verovatno bila izgubljena u svakom mirovnom dogovoru, zašto onda da ne izvuče neki politički poen iz njene tužne sudbine - zaključio je on.

General je na stranama ove knjige podsetio predsednika Izetbegovića na tajni sporazim iz septembra 1993. godine između Sarajeva i vođa bosanskih Srba, koji je predviđao podelu Bosne na tri etničke mini-države. Ovim sporazumom bi Srebrenica ostala u Republici Srpskoj. Tada je Alija Izetbegović tražio od Halilovića da razoruža bezbednu zonu, što je Generalštab odbio tvrdeći da će Srbi poklati izbeglice u gradu. Odgovor vođa SDA bio je jeziv i proročki:

- Pa, čak i da ih pobiju, nećemo mi biti odgovorni!

Pogledajte rezultate

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.