Amfilohije: Vladika Vasilije je grešan!

Izvor: Kurir, 23.Apr.2013, 08:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amfilohije: Vladika Vasilije je grešan!

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović odluku Sinoda SPC da razreši dužnosti vladiku Kačavendu okarakterisao kao jedinu ispravnu u ovom trenutku

BEOGRAD - Progovorio!

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović odluku Sinoda SPC da razreši dužnosti vladiku zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavendu, zbog skandala sa kompromitujućim snimcima u kojima na nedoličan način opšti sa nepoznatim mladićima, okarakterisao je kao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pravednu i jedinu ispravnu.

- Vladika Vasilije razrešen je iz zdravstvenih razloga, a za Crkvu su zdravstveni razlozi i moralni i duhovni, ne samo bolest - rekao je mitropolit i poručio vernicima da će Crkva i danas, kao i kroz vekove, slediti Gospoda Boga, držati se Jevanđelja i Svetog Save - poručio je mitropolit i dodao:

- Evo, i sada kad sam bio na ustoličenju novog pape u Vatikanu, sve vreme je pričao da su svi ljudi grešni, pa i on. Zato i mi u SPC moramo da priznamo da među našima ima grešnih. Ali Crkva mora da pruži oprost svima jer Bog prašta i vernicima i nevernicima - rekao je Amfilohije, navodeći da je vladika Kačavenda dosta uradio za svoju eparhiju i vernike i da se to ne sme zaboraviti.

Na pitanje novinara Kurira da otvoreno kaže zašto se SPC ne ogradi od vladike koje su se ogrešile o crkvene kanone, mitropolit je odgovorio:

- Crkva služi njenim vernicima i vernici treba da joj i dalje veruju i da se mole Bogu. A vladike i ceo Sinod moraju da budu u službi njenog naroda i njenih vernika - zaključio je na kraju mitropolit.

(S. M.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.