Ambasada u Pekingu spremila dve tone pomoći za Srbiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Mar.2020, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ambasada u Pekingu spremila dve tone pomoći za Srbiju

Ambasada Srbije u Pekingu prikupila je skoro dve tone pomoći u medicinskom materijalu za borbu protiv epidemije koronavirusa, rečeno je za Tanjug u ambasadi.

Medicinski materijal će u narednih nekoliko dana da pristigne u Beograd.

Kako navode, pomoć se intenzivno prikuplja i vlada veliko interesovanje kineskih građana da doniraju.

"Verujemo da će u narednim danima biti još isporuka i da će količina prikupljene pomoći biti još veća. Mi smo veoma dirnuti ovim gestom kineskih prijatelja koji se svakodnevno interesuju za situaciju u Srbiji i načine na koji mogu da pomognu", rečeno je Tanjugu u ambasadi u Pekingu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.