Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Apr.2019, 00:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Alžirski predsednik PODNOSI OSTAVKU!
Alžirski predsednik Abdelaziz Buteflika objavio je da podnosi ostavku.
Alžirski predsednik Abdelaziz Buteflika obaviće svoju ostavku u skladu sa članom 102 državnog ustava, izveštava Rojters, pozivajući se na lokalne medije.
Buteflika je stupio na funkciju predsednika ove severnoafričke zemlje 1999. godine, i jedan je od retkih koji je "preživeo" arapsko proleće.
Alžir je od sticanja nezavisnosti uživao u stabilnosti i prosperitetu, uglavnom pod >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << vlašću predsednika koje su na Zapadu karakterisali kao "autoritarne".
Skorašnja serija protesta protiv dvadesetogodišnje vladavine Butefliku je ipak dovela do ovog čina, pa se sada očekuje tranzicija vlasti na sledećeg predsednika.
Kao glavni razlog za proteste se navodi starost i zdravstveno stanje Abdelaziza Buteflike, koji je u kolicima, i ima 82 godine.
Nastavak na SrbijaDanas.com...












