Albanci kradu struju kod Bujanovca

Izvor: Kurir, 18.Jun.2013, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Albanci kradu struju kod Bujanovca

U Velikom Trnovcu živi isključivo albansko stanovništvo, a prilikom pokušaja podizanja ormarića za strujomere na veću visinu prošle sedmice, bio je napadnut jedan radnik EDV

BUJANOVAC - Generalni direktor Elektrodistribucije u Vranju Zoran Knežević izjavio je danas da se u selu Veliki Trnovac, kod Bujanovca dve trećine potrošene struje ukrade.

Knežević je rekao da će u Velikom Trnovcu od sutra biti nastavljeno podizanje ormarića za strujomere >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na javnim površinama na bezbednu visinu, kako bi se sprečila krađa struje. Krađa električne energije se, prema njegovim rečima, lako uoči, upoređivanjem količine struje koja je došla do trafo-stanice u tom selu, s fakturama za potrošenu struju svakog domaćinstva.

Ormarići za strujomere su u Velikom Trnovcu, u kome živi isključivo albansko stanovništvo, do sada bili postavljeni na visinu od dva i po metra, a prilikom pokušaja njihovog podizanja na veću visinu prošle sedmice, bio je napadnut jedan radnik EDV.

Meštani su u ponedeljak organizovali protest tražeći od EDV da strujomere ostavi na istoj visini, da bi mogli sami da menjaju osigurače. Knežević je dodao i da od 1.492 domaćinstva u Velikom Trnovcu 78 nema dug za struju, dok dug ostalih iznosi 100,2 miliona redovnog duga i još 40 miliona dinara duga po tužbama.

"To znači da svako domaćinstvo, odnosno kupac, u Velikom Trnovcu duguje u proseku po 100.000 dinara za struju. Uz to u Velikom Trnovcu imamo i 66,8 procenta struje koja se ukrade tako što se polupaju ormarići za strujomer i promene osigurači", rekao je Knežević.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Masovna krađa struje u selu kod Bujanovca

Izvor: Mondo, 18.Jun.2013

Generalni direktor Elektrodistribucije u Vranju (EDV) Zoran Knežević izjavio je da se u selu Veliki Trnovac, kod Bujanovca dve trećine potrošene struje ukrade...Knežević je za agenciju Beta rekao da će u Velikom Trnovcu od sutra biti nastavljeno podizanje ormarića za strujomere na javnim površinama...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.