Aktivisti protiv »Noćnih vukova«

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Apr.2015, 18:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aktivisti protiv »Noćnih vukova«

VARŠAVA - Poljski aktivisti su putem interenta poručili da će omesti planove ruskog Motociklističkog kluba "Noćni vukovi" da prođu kroz teritoriju te zemlje na putu ka Berlinu povodom obilježavanja 70 godina od pobjede nad fašizmom.

Aktivisti su na društvenoj internet stranici "Fejsbuk" organizovali protestnu grupu s ciljem sprečavanja prolaska "Noćnih vukova" kroz Poljsku.

Lider "Noćnih vukova" Aleksandar Zaldostanov kaže da je iznenađen negodovanjem, naglašavajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da su "Poljaci otvorenog uma" i da većina njih ima isti stav o zajedničkoj pobjedi nad fašizmom.

On je podsjetio da su se i Poljaci tokom Drugog svjetskog rata borili uz Crvenu armiju sa kojom su išli sve do Berlina.

Zaldostanov je objasnio da se motociklisti neće zadržavati nigdje na putu i da je njihova destinacija Berlin.

"Prilikom organizacije puta uzete su u obzir ključna ubjeđenja i vrijednosti od kojih nećemo odustati. Među tim vrijednostima je i sjećanje na pobjedu u Drugom svjetskom ratu koju smatramo vrhuncem u ruskoj istoriji. Nastavićemo prema planu, a oni koji su protiv toga ne treba da nam staju na put", kaže Zaldostanov.

Analitičari smatraju da je glavni razlog protesta aktivista blizak odnos "Noćnih vukova" sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.