Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jan.2012, 04:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Aktivisti idu kod gradonačelnika
NOVI SAD, -
Aktivisti Društvenog centra, koji su tu alternativnu kulturnu instituciju bili osnovali u jednoj kasarni u Novom Sadu, odakle su isterani prošlog petka, sastaće se u četvrtak sa gradonačelnikom Igorom Pavličićem.
Oni će razgovarati o zahtevu da se mladima da više prostora za aktivnosti, kaže se u saopštenju te organizacije.
Gradski čelnici su ranije izjavili da se slažu sa ocenama da je mladima potrebno više prostora u Novom Sadu, ali da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << principijelno ne mogu da se slože sa ilegalnim ulaskom aktivista u kasarnu.
Aktivisti Društvenog centra tražili su od gradske vlasti da ne dozvoli prodaju napuštene kasarne u komercijalne svrhe, već da je otkupi i preda je omladinskim nevladinim organizacijama.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Aktivisti u četvrtak kod gradonačelnika
Izvor: Radio 021, 17.Jan.2012
Aktivisti Društvenog centra, koji su tu alternativnu kulturnu instituciju bili osnovali u kasarni u Futoškoj ulici, odakle su isterani prošlog petka, sastaće se u četvrtak sa gradonačelnikom Igorom Pavličićem.





