Izvor: Radio Slobodna Evropa, 05.Jan.2015, 12:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Abas planira još jedan predlog rezolucije u UN

Palestinski predsednik Mahmud Abas izjavio je da s Jordanom planira uskoro da Savetu bezbednosti UN predloži novi nacrt rezolucije o stvaranju palestinske države, saopšteno je u Ramali.

Savet Bezbednosti UN je prošle nedelje odbio Abasov predlog rezolucije u kojem se predlaže kraj izraelske okupacije do kraja 2017. godine. Osam zemalja je glasalo za rezoluciju, dok su SAD i Australija stavile veto.

Da bi rezolucija bila usvojena, potrebno je najmanje devet glasova članica >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Saveta bezbednosti UN, pod uslovom da nijedna članica ne iskoristi pravo na veto.

Analitičari sumnjaju da bi ta druga rezolucija mogla da bude usvojena, pošto se SAD žestoko tome protive a imaju i pravo na veto u Savetu bezbednosti UN.

Palestinci su posle neuspeha prvog predloga rezolucije, 2. januara prosledili UN dokumenta za pristup Međunarodnom krivičnom sudu (MKS), što je korak koji bi im omogućio da podnesu optužbe za ratne zločine protiv Izraela.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Povezane vesti

Abas planira novi nacrt rezolucije

Izvor: B92, 05.Jan.2015

Palestinski predsednik Mahmud Abas rekao je da s Jordanom planira uskoro da Savetu bezbednosti UN predloži novi nacrt rezolucije o stvaranju palestinske države...Savet Bezbednosti UN je prošle nedelje odbio Abasov predlog rezolucije u kojem se predlaže kraj izraelske okupacije do kraja 2017. godine....

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.