Izvor: B92, 06.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
APEL NVO ZA OSLOBADJANJE ZATOCENIH SRBA
Grupa nevladinih organizacija i pojedinaca uputila je apel za oslobadjanje troje civila i dva vodnika Vojske Jugoslavije koje u zatocenistvu drze albanski ekstremisti. "U trenutku kada se zakon, jednak za sve, u Jugoslaviji sprovodi bez ikakvih predrasuda i kada se svakodnevno oslobadjaju nepravedno zatoceni i u prethodnom rezimu sudjeni Albanci, zahtevamo da se ista sansa, da se vrate svojim normalnim zivotima, pruzi i Srbima i svim ostalim nezakonski zatocenim i otetim gradjanima koje drze naoruzane formacije albanaca na jugu Srbije i na Kosovu", navodi se u apelu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










