AMSS: Večeras opasnost od ledene kiše i poledice na putevima

Izvor: Blic, 02.Mar.2018, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AMSS: Večeras opasnost od ledene kiše i poledice na putevima

AMSS je večeras upozorio vozače na oprez u vožnji, jer je moguća pojava ledene kiše, kao i poledice na pojedinim putnim pravcima.

U saopštenju se navodi i da su zadržavanja za teretna vozila na izlazu iz Srbije na "Horgošu" i "Gradini" po tri sata, a na "Batrovcima" sat vremena.

Usled otapanja snega i leda tokom dana, mokri putevi mestimično mogu postati opasne deonice zbog poledice, jer se temeparatura spušta ispod nultog podeoka, navodi AMSS.

Prema >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << navodima meteorologa, na jugozapadu, jugu, jugoistoku i u centralnim delovima Srbije pada slaba i umerena kiša, u istočnoj Srbiji i ledena kiša, pa se savetuje oprezna vožnja.

AMŠ upozorava i da je, ukoliko naiđete na područja zahvaćena kišom, ali i ledenom kišom, potrebno odmah smanjiti brzinu vožnje, a ujedno i udvostručiti bezbedno odstojanje između vozila.

Skreću pažnju i na pojavu odrona.

Na putevima duž stenskih useka i klisura, usled čestih promena vremena su prisutni odroni, te vozači treba i da obrate pažnju i na njih.

Prema podacima Uprave granične policije, na našim graničnim prelazima, na putničkim terminalima zadržavanja su do 30 minuta.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

AMSS: Moguća ledena kiša, opasnost od poledice na putu

Izvor: Radio 021, 02.Mar.2018

Auto-moto savez Srbije upozorio je vozače na oprez u vožnji, jer je moguća pojava ledene kiše, kao i poledice na pojedinim putnim pravcima...Usled otapanja snega i leda tokom dana, mokri putevi mestimično mogu postati opasne deonice zbog poledice, jer se temeparatura spušta ispod nultog podeoka,...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.