AMSS: Saobraćaj usporen i otežan zbog snega

Izvor: B92, 14.Feb.2018, 08:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AMSS: Saobraćaj usporen i otežan zbog snega

Beograd -- Na putevima u Srbiji saobraćaj jutros usporen i otežan zbog loših vremenskih prilika i snega, kojeg u nižim predelima ima do pet, a u višim i do 10 centimetara.

Upotreba zimske opreme obavezna je na svim putevima u Srbiji, podseća AMSS, i savetuje poseban oprez u vožnji preko planinskih prevoja zbog pojačanog vetra, koji stvara manje snežne nanose zbog čega kolovoz može biti sužen.

Zbog toga je, kako je navedeno, važno da vozači na put krenu sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dobrim zimskim gumama na vozilu koje imaju najmanju dubinu šare četiri milimetara.

Dodaje se da se kao posledica oscilacija u temperaturama pored odrona, javljaju i oštećenja na kolovozu koja u velikoj meri mogu ugroziti bezbednost.

Prema podacima Uprave granične policije, na graničnim prelazima, na putničkim terminalima zadržavanja su do 30 minuta, a prema poslednjim informacijama dobijenih od JP "Putevi Srbije" nema zadržavanja na naplatnim stanicama.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Saobraćaj usporen i otežan zbog snega

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Feb.2018

I pored maksimalne angažovanosti dežurnih putara, ovog jutra saobraćaj u Srbiji je usporen i otežan, zbog vremenskih prilika i snega na kolovozu, kojeg u nižim predelima ima do 5, a u višim i do 10 centimetara, saopštio je Auto-moto savez Srbije...Upotreba zimske opreme obavezna je na svim putevima...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.