Izvor: B92, 06.Dec.2000, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ALBANSKI PREMIJER NA KOSOVU

Albanski premijer Ilir Meta rekao je danas u Pristini da ce saradnja njegove zemlje i Kosova sluziti jacanju mira, stabilnosti i bezbednosti, ne samo na Kosovu vec i u citavom regionu, javlja Beta. Meta, koji se nalazi u prvoj poseti srpskoj pokrajini, je izrazio spremnost svoje vlade za cvrstu saradnju i u ostalim sferama zivota, pre svega u ekonomskoj.

Komentarisuci situaciju u Presevskoj dolini, Meta je rekao da njegova vlada ohrabruje dijalog kao jedini nacin za priznanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nacionalnih prava Albanaca na tom podrucju i zatrazio da dijalog u Presevskoj dolini pocne sto pre kako bi se sprecila dalja eskalacija nasilja.

Posle ucesca u radu Prelaznog administrativnog veca Kosova, Meta se susreo i sa civilnim administratorom UN za Kosovo Bernarom Kusnerom. Glavna tema tih razgovora bila je saradnja u borbi protiv organizovanog kriminala i sverca.

Meta se susreo i sa liderom Demokratskog saveza Kosova Ibrahimom Rugovom, predsednikom Demokratske partije Kosova Hasimom Tacijem i predsednikom Alijanse za buducnost Kosova Ramusom Haradinajom. Srpska strana na Kosovu kritikovala je Metinu posetu Kosovu jer je, kako oni isticu, pre dolaska na Kosovo trebalo da uspostavi odnose sa vladom u Beogradu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.