
Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Okt.2020, 11:15
ALARMANTNO U BELGIJI: Broj obolelih skočio za 13.227, preminulo 50 osoba
Belgija u poslednjih 24 sata beleži rekordnih 13.227 novih slučajeva zaraze korona virusom, dok je novi vrhunac postignut i u broju preminulih, kojih je 50 za samo jedan dan.
U Nacionalnom centru za javno zdravlje "Sijensano" kažu da broj inficiranih u Belgiji i dalje nastavlja da raste u odnosu na prosek novozaraženih na dnevnom nivou iz prošle nedelje, koji je bio 9.692.
Prosečan broj smrtnih slučajeva >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je u prethodnoj nedelji iznosio 33 na dnevnom nivou, a Belgija je dostigla cifru od 10.539 preminulih od korona virusa.
Stručnjaci upozoravaju i na porast broja hospitalizovanih koji je sada prešao prag od 3.000, a na intnezivnoj nezi je 525 pacijenata.
U Belgiji se dnevno testira oko 60 hiljada ljudi, a stopa pozitivnosti testa najviša je u Briselu i Liježu, gde svaka četvrta testirana osoba dobije pozitivan rezultat na COVID19.
Postavljanjem komentara potvrđujete da ste saglasni sa našim uslovima korišćenja i politikom privatnosti.
Nastavak na SrbijaDanas.com...