Izvor: S media, 24.Jun.2013, 10:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AFERA "MATURA": Policija podnosi krivične prijave protiv odgovornih za krađu testova

Policija će danas podneti krivične prijave protiv odgovornih za krađu testova za malu maturu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, rečeno je Tanjugu u Upravi kriminalističke policije.

Krivične prijave u saradnji sa Tužilaštvom biće, kako je rečeno, podnete kako protiv onih koji su odgovorni za krađu testova, tako i protiv onih koji su odgovorni za prikrivanje te krađe.

Tanjugu je rečeno da podnošenjem tih krivičnih prijava neće biti >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << završena priča oko krađe testova.

Direktor policije Milorad Veljović rekao je juče da je osoba koja je iz štamparije "Službenog glasnika" iznela testove srpskog jezika i matematike za maturante osnovne škole te testove distribuirala preko "određenih prijatelja i rođaka".

Veljović je, novinarima u Novom Sadu, rekao da je to stvar dalje istrage policije i tužilaštva i da se posao nastavlja.

On je naveo da je policija u slučaju krađe testova obavila svoj posao i da je identifikovala osumnjičenu osobu, koja je potom objasnila kako je iznela originalne testove iz štamparije.

(Tanjug)

FOTO: Beta/ Saša Đorđević

Nastavak na S media...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.