AFERA IKONA KRIJE DUBLJU ZAVERU Dodik: Ukrajinci se obračunavaju sa mnom zbog Krima!

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Jan.2021, 13:21

"AFERA IKONA" KRIJE DUBLJU ZAVERU Dodik: "Ukrajinci se obračunavaju sa mnom zbog Krima!"

Predsedavajući Predsedništva BiH kaže da je spreman da izvini ako postoji ijedan dokaz da je ikona ukradena

Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da ikona koju je poklonio ruskom šefu diplomatije Sergeju Lavrovu nije pripadala nekoj instituciji Ukrajine ili njihovoj crkvi, te smatra da se iza svega krije obračun Ukrajinaca sa njim zbog izjave o Krimu.

- Traže da vratimo ikonu, ali ne daju nikakav dokaz na osnovu čega to zahtevaju. Ako postoji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << bilo kakav papir, izviniću se i vratiti ikonu - rekao je Dodik.

Dodik je pojasnio da mu je jedan čovek, koga ne bi mogao nazvati čak ni poznanikom, a koji je 25 godina živeo u Rusiji, rekao da ima porodičnu ikonu i da je voljan da se ona vrati u Rusiju.

Dodik je ponovio da je preko Direkcije za koordinaciju policijskih tela BiH od Interpola dobijena informacija da nema potražnje za tom ikonom i da je od Ukrajine zatraženo da dostavi podatke da li je ona potraživana kao nestala na dan kada je Lavrov bio u Sarajevu u poseti i primio ovaj poklon.

- Do danas nismo dobili potvrdu. Nijedan državni organ Ukrajine ne potražuje tu ikonu. Pokrenut je i pravosudni postupak u Sarajevu, pa ćemo čekati njegovo okončanje - rekao je Dodik.

Prema njegovim rečima, to nije relikvija koja je pripadala nekoj instituciji Ukrajine ili njihovoj crkvi, koja je bila pod jurisdikcijom Ruske pravoslavne crkve.

On smatra da se iza svega krije obračun Ukrajinaca sa njim, jer je poznat po tome što je za Krim rekao da je prirodno pravo Rusije da njim upravlja, što i sada misli, a "da Sarajevo jedva čeka da otvori još jedan pravosudni slučaj kao i ranije, samo da bi imali čime da mašu nad glavom, što je politika spremljena za sve Srbe".

Iz Dodikovog kabineta juče je stiglo obaveštenje za ukrajinskog ministra spoljnih poslova kojim je pozvan da "prestane da se igra države i tviter diplomatije".

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.