ABA: Konačno radost u Jezeru

Izvor: Mondo, 20.Okt.2012, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA: Konačno radost u "Jezeru"

Radnički sa lakoćom savladao Solnok i krenuo ka gornjem delu tabele - 97:72 (27:15, 22:19, 18:16, 30:22). Iduće nedelje derbi sa Partizanom.

Treća sreća za košarkaše Radničkog iz Kragujevca!

Kao domaćini nisu uspeli da pobede Olimpiju i Igokeu, ali su zato protiv Solnoka imali "zicer" koji nisu smeli da propuste.

Oslanjajući se na čvrstu odbranu i kontranapade, učenici Miroslava Nikolića su već u šestom minutu stekli dvocifrenu prednost (17:7), >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u devetom su imali 26:10, a u 16. minutu čak 40:19.

Solnok se brzo "raspao", slično utakmici prvog kola sa Krkom ili protiv Budućnosti prošle subote. Debitant u ABA ligi ovog puta ima kakvo-takvo opravdanje u odsustvu iskusnog centra Martona Badera, čije neigranje u Kragujevcu nije bilo najavljeno.

Radnički je vezao drugu pobedu, nakon tri poraza, čime je napravio dobar uvod za gostovanje Partizanu mt:s u sledećem kolu.

Nikolić je iskoristio priliku da protiv Solnoka pruži šansu i "poletarcima" Miljenoviću i Joviću, dok je ostalima ravnomerno podelio minute, izuzimajući Aleksandra Ćapina (34) i Terika Vajta (29).

Amerikanac je sa 18 poena bio najefikasniji, Stefan Sinovec postigao je 14, Ćapin i Danilo Mijatović po 13, a Miloš Borisov i Metju Emening po 10.

Kragujevčani su na 36 koševa iz igre zabeležili čak 24 asistencije, uz to imali šest blokada i ubacili 10 trojki iz 23 pokušaja.

Olimpija - Cedevita 20.30

TABELA: Igokea 5-0, Cedevita 3-1, Partizan 3-1, Olimpija 3-1, Krka 3-1, Budućnost 2-2, MZT Skoplje 2-2, Split 2-2, Radnički 2-3, Cibona 1-3, Široki 1-3, Zadar 1-3, Crvena zvezda 1-4, Solnok 1-4.