Izvor: Kurir, 07.Dec.2011, 08:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
A KOME MI DA ODGRIZEMO UVO?
Bila neka priča koju sam nekada negde pročitao i delimično zaboravio, pa ću sad da improvizujem. Radi se o nekom tipu, zajebanom zločincu, koji je iz mnogo razloga gonjen, pa uhvaćen i osuđen na vešala. Kad su ga pitali šta mu je poslednja želja, rekao je da bi želeo da vidi svog oca. Pošto se radilo o uber krimosu za koga je predviđeno gala pogubljenje sa sve babama koje nariču za 10 evra, organizatori su se potrudili da nađu tatka mu, da uveličaju spektakl. Jebi ga, nije bilo sapunica >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i televizije u to vreme, pa su ljudi morali da se snalaze.
U toku noći na glavnom trgu postavljena su vešala, ograđen je prostor da publika ne bi utrčavala na teren, postavljene su stolice za VIP... Ujutru došla i publika, protokol, zapisnik... Samo još da se podbaci lopta, košarkaškim rečnikom rečeno.
Setio sam se. Ovaj uber krimos je krao konje. Da. Elem, izvedu ga na montažno gubilište, dovedu mu oca i on se sagne, onako sa rukama vezanim iza leđa, kao da mu nešto šapne. Na opšte iznenađenje, u stilu Tajsona, odgrize svom ocu uvo. Zatečeni stražari jedva ga razdvojiše od oca, pa ga jedan pita:
„Da l’ je moguće da si toliko đubre da nakon svega i ocu uvo odgrizeš„.
„Kad sam ukrao komšiji kokošku, zaštitio si me. Kad sam pokrao alat kovaču, dao si mi alibi. Kad sam ukrao one dve koze, ništa mi nisi rekao. Da si me tada prebio, sada ne bih visio.“
Bliži se i taj deveti decembar. Dok ovo kucam, srpski brend zvani balvani su uklonjeni i nisu. Mislim, dogovorili su se, a i nisu, kako će na prelazima da se razgraniče. Sad, ja nisam toliko pametan, keve mi, a ni informisan da znam šta nam valja činiti i gde su bile greške u prošlosti, ali znam da je srce na Kosovu, a glava kaže Evropa.
Čini mi se da ubrzano stižu računi zbog grešaka u prošlosti. Jedino ne znam kome ćemo da odgrizemo uvo. Da se kladim, igrao bih iz dvojke u keca da ćemo ipak dobiti kandidaturu a da će Kosovo ostati naše... U pesmama.






