Порфирије ће 6. јула у Братунцу служити помен Србима страдалим у Бирчу и Подрињу

Izvor: GradskeInfo.rs, 01.Jul.2024, 13:17

Порфирије ће 6. јула у Братунцу служити помен Србима страдалим у Бирчу и Подрињу

Патријарх српски Порфирије служиће 6. јула у Братунцу литургију и помен Србима страдалим пре 32 године у Бирчу и средњем Подрињу, потврђено је Танјугу у СПЦ. Фото: Танјуг/Media Biro
У Братунцу ће бити обележена годишњица од српског страдања у средњем Подрињу и Бирчу, а патријарх >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << ће служити парастос за 3.267 убијених Срба.
Помен ће бити служен поводом 32 године од великог страдања Срба на Петровдан 1992. године у селима око Сребренице и Братунца.
Агенција СПЦ „Доброчинство“ тим поводом организује, преко цркава, бесплатан пут у Братунац.
RHMZ upozorava: Tokom noći i sutrašnjeg dana grmljavinske nepogode sa velikom količinom padavina


Преузмите андроид апликацију.
Чланак Порфирије ће 6. јула у Братунцу служити помен Србима страдалим у Бирчу и Подрињу се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.