Izvor: B92, 22.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
5 JUGOSLOVENA SE VODI KAO NESTALO U NJUJORKU
Americki zvanicnici saopstili su da je do sada iz rusevina zgrada Svetskog trgovinskog centra izvuceno 241 telo, da je 170 identifikovano, a da se 6.333 osobe vode kao nestale. Medju nestalima se nalazi 5 jugoslovenskih drzavljana. Ovu informaciju potvrdio je u petak uvece za Radio B92 otpravnik poslova jugoslovenske ambasade u Vasingtonu Ivan Zivkovic. 'Prema do sada raspolozivim podacima, koje smo dobili bilo od nasih ljudi, bilo od nase misije u Njujorku, medju nestalima u napadu na Svetski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trgovinski centar je i 5 nasih drzavljana. Za 2 osobe imamo potvrde da su nestale, a za 3 jos ima razmisljanja da li su stvarno nestale ili se jednostavno nisu javile porodicama', kaze Zivkovic. On nije zeleo da saopstava imena Jugoslovena za koje se sumnja da su nestali u napadima na SAD, dodajuci da su neki od njih pored jugoslovenskog imali i americko drzavljanstvo. Zivkovic je rekao da medju licima za koje je potvrdjeno da su poginula nema drzavljana SRJ. Govoreci o Jugoslovenima koje se vode kao nestali Zivkovic je rekao da je 'jedan od njih bio na poslovnom sastanku u Njujorku, inace ne zivi u Njujorku", a da je "drugi radio kao strucnjak u jednoj od finansijskih kompanija koje su poslovale u STC". "Tri osobe su radile u prodavnicama i zgradama oko STC. Za onu dvojicu se zna da su bili, jedan na 103, drugi na 106. spratu', kaze Zivkovic.














