Еврозона: Годишња стопа инфлације у августу 5,2 одсто

Izvor: GradskeInfo.rs, 19.Sep.2023, 12:10

Еврозона: Годишња стопа инфлације у августу 5,2 одсто

Годишња стопа инфлације у еврозони у августу је, према коначним резултатима, била 5,2 одсто, саопштио је данас Евростат. Фото: Танјуг/AP Photo/Christophe Ena Овај резултат је нижи у односу на прелиминарну процену од 5,3 одсто, а инфлација у еврозони је сада најнижа од јануара 2022. године. >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs <<
У августу 2022. године стопа инфлације у еврозони износила је 9,1 одсто. На месечном нивоу инфлација је у августу порасла за 0,5 одсто у односу на јул.
Стопа базне инфлације у еврозони у августу је била 5,3 одсто, у складу са прелиминарном проценом.
Годишња стопа инфлације у ЕУ у августу је пала на 5,9 одсто са јулских 6,1 одсто, а у августу прошле године она је износила 10,1 одсто. Најнижа стопа инфлације у августу је забележена у Данској – 2,3 одсто, Шпанији и Белгији – 2,4 одсто, а највећа у Мађарској – 14,2 одсто, Чешкој – 10,1 одсто и Словачкој – 9,6 одсто.
Jourova: Kina je za EU partner, konkurent i sistemski rival

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Еврозона: Годишња стопа инфлације у августу 5,2 одсто се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.