Влада исплаћује близу 4,7 милијарди динара за овогодишњи сунцокрет

Izvor: GradskeInfo.rs, 19.Dec.2022, 15:30

Влада исплаћује близу 4,7 милијарди динара за овогодишњи сунцокрет

Влада Србије усвојила је измене Уредбе о утврђивању Програма финансијске подршке пољопривредним произвођачима сунцокрета рода 2022. године, за шта је у буџету Србије последњим ребалансом планирано 4.666.442.000 динара, објављено је у Службеном гласнику Србије. Фото: Pexels/Pixabay Влада >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << је донела уредбу 15. децембра, а ступила је на снагу наредног дана.
Уредбом су обезбеђена средства за исплату разлике у цени сунцокрета између 65,2 динара по килограму коју су утврдиле уљаре и 73 динара по килограму колико су тражили произвођачи.
Представник пољопривредених произвођача средњег Баната Вукашин Баћина потврдио је Тањугу на дан ступања Уредбе на снагу да су исплате разлике у цени почеле истог дана.
Za godinu dana najviše poskupelo pasterizovano mleko i to za 59 odsto

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Влада исплаћује близу 4,7 милијарди динара за овогодишњи сунцокрет се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.