У акцији појачане контроле саобраћаја откривено више од 24 хиљаде прекршаја

Izvor: GradskeInfo.rs, 04.Maj.2026, 17:12

У акцији појачане контроле саобраћаја откривено више од 24 хиљаде прекршаја

Саобраћајна полиција је за четири дана појачане контроле саобраћаја открила више од 24 хиљаде прекршаја. Највећи број возача санкционисан је због прекорачења брзине, саопштио је МУП. Фото: МУП Припадници саобраћајне полиције контролисали су 42.251 возилo и открили 24.359 прекршаја >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << током пете централне акције појачане контроле саобраћаја која је спроведена на територији Србије у периоду од 30. априла до 3. маја 2026. године, током првомајских празника, наводи се у саопштењу.
Додаје се да је највећи број возача, укупно 16.228, санкционисан је због прекорачења брзине, од чега је 1.900 санкционисано због прекорачења брзине у зони пешачких прелаза.
Наглашавају да је због управљања возилом под дејством алкохола из саобраћаја искључено 1.239 возача, док је 35 возача задржано у службеним просторијама због управљања возилом под дејством психоактивних супстанци.
Министарство унутрашњих послова ће и у наредном периоду наставити са спровођењем појачаних контрола са циљем унапређења безбедности саобраћаја и смањења броја страдалих на путевима.
Мацут са Бабишем разговарао о јачању сарадње Србије и Чешке




Преузмите андроид апликацију.
Чланак У акцији појачане контроле саобраћаја откривено више од 24 хиљаде прекршаја се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.