Макрон: Француска ће Украјини продати борбене авионе Мираж 2000

Izvor: GradskeInfo.rs, 07.Jun.2024, 08:43

Макрон: Француска ће Украјини продати борбене авионе Мираж 2000

Француски председник Емануел Макрон најавио је да ће та земља послати Украјини борбене авионе Мираж 2000, а да ће Украјинци у Француској бити обучавани за пилотирање тим авионима. Фото: Танјуг/Ludovic Marin, Pool via AP „Сутра ћемо започети нову сарадњу и објавити продају Миража 2000-5, француских >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << борбених авиона који ће омогућити Украјини да заштити своје тло, свој ваздушни простор“, рекао је Макрон у четвртак, преноси БФМ ТВ.
Уочи данашњег састанка с председником Украјине Володимиром Зеленским, Макрон је такође навео да ће Украјинци похађати обуку у Француској за управљање тим авионима, у трајању од пет до шест месеци, почев од овог лета.
„Не желимо ескалацију рата“, рекао је Макрон, додајући да ће набавком авиона Кијев имати капацитете да се брани.
Зеленски борави у Француској, где је јуче учествовао на 80. годишњици обележавања искрцавања савезничких снага у Нормандији.
Makron: Francuska i saveznici stoje uz Ukrajinu

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Макрон: Француска ће Украјини продати борбене авионе Мираж 2000 се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.