Нема стана испод 2.000 евра по метру квадратном

Izvor: GradskeInfo.rs, 05.Sep.2024, 09:25

Нема стана испод 2.000 евра по метру квадратном

Цене некретнина у Србији скочиле су ове године од пет до 20 одсто, зависно од микролокације због општег поскупљења, а Београд је „шампион” по цени квадрата, оценио је данас потпредседник стручног савета Кластера некретнина Србије Милић Ђоковић. Фото: Unsplash/fckyeahmike Он је за Бету >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << рекао да очекује интензивнију купопродају од септембра.
„У Србији су цене станова скочиле у односу на прошлогодишњи просек, који је иначе био висок у поређењу са годином раније. Највише су скочиле цене у Војводини, а „шампион” је Београд по количини пара уложених у куповину и цени квадрата, јер се ту продају и најскупљи квадрати у Србији”, рекао је Ђоковић.
Оценио је да су цене некретнина скочиле због поскупљења свега – евроинфлације, набавке материјала, раста плата, и да се неће смирити, већ ће ићи навише, осим ако се не „смири” инфлација. „Ми не можемо да се правимо луди, евроинфлација постоји код нас и свуда, 1.000 евра сада и прошле године није иста цифра, односно јесте иста цифра, али не вреди исто. Дневница мајстора је прошле године била око 60–70 евра, а ове године је 80–90 евра”, казао је Ђоковић.
Dobra vest za ratare – raste cena pšenice

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Нема стана испод 2.000 евра по метру квадратном се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.