Кошаркаши Црвене звезде победили Партизан у 19. колу Евролиге

Izvor: GradskeInfo.rs, 05.Jan.2024, 08:51

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Партизана резултатом 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24), у мечу 19. кола Евролиге. Фото: Танјуг/Марко Ђоковић Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Немања Недовић са 16 поена, док су Фреди Гилеспи и Рокас Гиедраитис постигли по 14.
Милош Теодосић >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << је убацио 13 поена, Адам Ханга 11, а Јаго дос Сантос 10.
У тиму Партизана најбољи је био Кевин Пантер са 17 поена, док је Пи Џеј Доужер додао 12.
Џејмс Нанели и Френк Камински су убацили по 11 поена, а Бруно Кабокло 10.
Црвена звезда је на овом мечу играла без Луке Митровића и Стефана Лазаревића, док у екипи Партизана није било Зека Ледеја, Алексе Аврамовића и Уроша Трифуновића.
Утакмица је одиграна у Штарк арени пред више од 20.000 навијача Црвене звезде.
„Црвено-бели“ после синоћењег тријумфа имају осам победа и 11 пораза, док је Партизан на скору 10/9.
Кошаркаши Црвене звезде ће у наредном колу Евролиге, 9. јануара, гостовати Асвелу, док ће Партизан играти у Истанбулу са екипом Фенербахчеа.
Звезда је меч отворила поенима Николе Топића.
Партизан је серијом 4:0 повео 4:3, али је домаћи тим преокретом стигао до 8:4.
Обе екипе су ушле нервозно у меч, а у првих пет минута виђен је мали број поена.
Партизан је потом смањио на 8:6, а „црвено-бели“ су заиграли ангажованије и кажњавали грешке гостујућих играча.
Ханга је са две тројке у седмом минуту донео свом тиму осам поена предности (14:6).
Шампион Србије је у деветом стигао до прве двоцифрене предности (20:9), а прва четвртина је завршена вођством домаћег тима резултатом 24:13.
Кошаркаши Црвене звезде су наставили са одличном игром у другој четвртини, а у 14. минуту било је 36:16 за домаћи тим.
„Црвено-бели“ су добром игром у одбрани и сигурним шутем са дистанце стигли до предности 44:23.
Партизан је на минут пре краја првог првог полувремена смањио на 44:29.
Прво полувреме је на крају завршено вођством домаћег тима од 50:29, пошто је Теодосић погодио тројку уз звук сирене.
Звезда је трећу четвртину отворила поенима Недовића (52:29).
Партизан је у 23. минуту серијом 7:1 смањио вођство домаћег тима на 53:36.
„Црвено-бели“ су 25. минуту поново стекли више од 20 поена предности (57:36).
Партизан је три минута пре краја треће четвртине смањио вођство Звезде на 58:42.
Шампион Србије је у последњу четвртину ушао са вођством од 65:48.
У трећој четвртини повредио се Топић, који због проблема са левим коленом више није улазио у игру.
„Црно-бели“ нису искористили неколико напада на почетку последње деонице, а Звезда је узвратила тројком Ханге за 68:48.
Звезда је у наредних неколико минута одржавала предност од 17 до 20 поена.
Уследио је потом период боље игре кошаркаша Партизана, који су на нешто више од три минута пре краја меча смањила на 77:68.
„Црно-бели“ потом нису искористили неколико напада, а Гиедраитис је погодио тројку за 80:68.
У тим тренуцима повредио се још један кошаркаш Црвене звезде, Џоел Боломбој, који је морао да напусти игру због повреде прста.
Црвена звезда је у финишу утакмице сачувала високу предност и на крају је стигла до победе од 88:72.
Barsa bolja od Reala, pobede Baskonije i Virtusa

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Кошаркаши Црвене звезде победили Партизан у 19. колу Евролиге се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.