Америка одобрила 17,5 милијарди долара за развој нуклеарне енергетике

Izvor: GradskeInfo.rs, 24.Jun.2026, 09:11

Америка одобрила 17,5 милијарди долара за развој нуклеарне енергетике

Америчко Министарство енергетике саопштило је данас да ће обезбедити условне зајмове у вредности од 17,5 милијарди долара за подршку изградњи нових нуклеарних електрана и јачање домаћег ланца снабдевања у сектору нуклеарне енергије. Фото: Unsplash/Nicolas HIPPERT Министар енергетике Сједињених Америчких Држава Крис Рајт изјавио је да би програм требало да омогући да до 2030. године буде покренута изградња 10 нових великих...

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.