У Италији стопа незапослености најнижа у последњих 14 година

Izvor: GradskeInfo.rs, 17.Jul.2023, 16:45

У Италији стопа незапослености најнижа у последњих 14 година

Незапосленост у Италији је у јуну пала на 7,4 одсто са мајских 7,5 одсто, саопштио је данас италијански Национални институт за статистику – Истат. Фото: Танјуг/AP Photo/Andrew Medichini Тржишта су предвиђала јунску незапосленост од 7,7 одсто, а она је сада најнижа од априла 2009. године.
На >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << месечном нивоу је запосленост порасла за 0,3 одсто, односно за 82.000 људи, на 23,590 милиона запослених.
Укупна стопа запослености је порасла на 61,5 одсто.
У поређењу са јуном 2022. године, број запослених је порастао за 1,7 одсто, односно за 385.000 људи.
Број незапослених је месечно пао за 44.000 особа, на 1,867 милиона незапослених, што је највећи пад од јануара 2022. године.
Banka Rusije: U drugom kvartalu zabeležen rast BDP-a od 4,8 odsto međugodišnje

Преузмите андроид апликацију.
Чланак У Италији стопа незапослености најнижа у последњих 14 година се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.