100 miliona evra za Klinički centar

Izvor: B92, 01.Dec.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

100 miliona evra za Klinički centar

Beograd -- U potpunu rekonstrukciju Kliničkog centra Srbije, koja treba da se završi do 2012, biće ukupno uloženo 100 miliona evra, kaže direktor KCS Đorđe Bajec za Biznis

"Do 2012. potpuno ćemo rekonstruisati Klinički centar Srbije, neke zgrade ćemo srušiti a druge obnoviti, a biće sagrađena i nova centralna zgrada. Sve će to ukupno koštati 100 miliona evra", kaže dr Đorđe Bajec, koji je pre nešto više od deset dana došao na čelo te zdravstvene ustanove. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

"Klinički centar je ogromna institucija koja ima 7.000 zaposlenih. Što se stanja tiče, ulagano je dosta, ali ipak premalo za jednog ovakvog giganta. Stanje nije adekvatno, kao ni ova kancelarija gde ja sedim, koja 30 godina nije rekonstruisana. Isti slučaj je i sa mnogim odeljenjima”, kaže on.

Bajec objašnjava da je Evropska banka dala novac u vrednosti od 100 miliona evra za rekonstrukciju Kliničkog centra, kao i da se taj novac ne troši "tek tako”, već postoji agencija za nadgledanje potrošnje tog kredita, dok je ministarstvo organizovalo posebnu jedinicu koja će se baviti samo rekonstrukcijom kliničkih centara u Srbiji, ali najviše ovog.

"Mi moramo u veoma kratkom periodu, negde do sredine januara, da odredimo koje zgrade u KCS-u će biti srušene, koje rekonstruisane i koje će se službe gde nalaziti, da bismo dobili jedan moderan i upotrebljiv KCS koji može da parira svetskim centrima”, rekao je novi direktor Kliničkog centra Srbije.

Opširnije u Pregledu štampe.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.