Ф1: Возач Ред Була Макс Ферстапен победио у трци за ВН Саудијске Арабије

Izvor: GradskeInfo.rs, 09.Mar.2024, 21:55

Возач Ред Була Холанђанин Макс Ферстапен победио је вечерас у другој трци сезоне у шампионату Формуле један за Велику награду Саудијске Арабије. Фото: Танјуг/AP Photo/Darko Bandic Ферстапен је стигао до друге победе у сезони, а 56. у каријери. Он је вечерас остварио девету узастопну победу >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у шампионату Ф1.
Друго место припало је његовом тимском колеги Мексиканцу Серхију Перезу, док је трећи био возач Ферарија Шарл Леклер.
Возач Мекларена Аустралијанац Оскар Пјастри био је четврти, док је пето место припало Шпанцу Фернанду Алонсу из Астон Мартина.
Шесто место освојио је Џорџ Расел из Мерцедеса, док је возач Ферарија Оливер Берман на свом дебију у Ф1 заузео седму позицију.
Бодове су још освојили возач Мекларена Ландо Норис, Луис Хамилтон из Мерцедеса и Нико Хулкенберг из Хаса.
Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 51 бодом, док је Перез други са 36.
Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена 24. марта за Велику награду Аустралије.
Aleks Markes najbrži na treningu VN Katara

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Ф1: Возач Ред Була Макс Ферстапен победио у трци за ВН Саудијске Арабије се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.