1.000 prijava korupcije u zdravstvu

Izvor: Studio B, 04.Jul.2014, 11:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

1.000 prijava korupcije u zdravstvu

U SMS servis za prijavu korupcije u zdravstvu za godinu dana stiglo oko hiljadu prijava građana, na osnovu kojih je pokrenuto 15 krivičnih prijava.

Direktorka UG "Srbija u pokretu" Ana Babović je za RTS rekla da je najviše pritužbi stiglo iz Beograda, što je očekivano s obzirom na to da u glavnom gradu ima najviše zdravstvenih ustanova i pacijenata.

Gradjani, kako kaže, najčešće ukazuju na klasicnu korupciju, traženje novca-mita, zatim na upućivanje u privatne >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << klinike gde lekari rade honorarno, ali i na korupciju pri zapošljavanju u zdravstvenim ustanovama.

"U poslednjih godinu dana poslato je 15 krivičnih prijava, kao i sedam obaveštenja o korupciji", rekla je Babović i dodala da su u nekim slučajevima gradjani odustajali od prijave u fazi kada je trebalo da otkriju svoj identitet.

Ona je istakla da je novi ministar Zlatibor Lončar rešio da se obračuna sa korupcijom u zdravstvu.

Korupciju u zdravstvu možete prijaviti i dalje SMS-om na telefon 061/24-444-24.

SMS servis za prijavu korupcije u zdravstvu pokrenula organizacija "Srbija u pokretu", uz podršku Ministrastva zdravlja i Kancelarije za razvoj Ujedinjenih nacija.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.