Пораз фудбалера Црвене звезде од Манчестер Ситија на опроштају од Лиге шампиона

Izvor: GradskeInfo.rs, 14.Dec.2023, 11:35

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Београду од екипе Манчестер Ситија резултатом 3:2 (1:0) у мечу последњег, шестог кола групе Г Лиге шампиона. Фото: Танјуг/AP Photo/Darko Vojinovic Голове за Црвену звезду синоћ су постигли Ин Беом Хванг у 76. и Александар Катаи у 91. минуту.
Код гостију, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у листу стрелаца уписали су се Мика Хамилтон у 19, Оскар Боб у 62. и Калвин Филипс у 85. минуту из пенала.
У другом мечу шестог кола групе Г ЛШ, фудбалери Лајпцига су на свом терену савладали Јанг Бојс 2:1.
Манчестер Сити је групну фазу такмичења у Лиги шампиона завршио на првом месту на табели са 18 бодова, док је Лајпциг други са 12. Ова два клуба играће у осмини финала Лиге шампиона. Јанг Бојс је трећи на табели са четири бода, а швајцарски клуб наставиће такмичење у нокаут фази Лиге Европе.
Црвена звезда је последња са једним бодом.
Утакмици на стадиону „Рајко Митић“ у Београду присуствовало је нешто мање од 50.000 навијача.
Црвена звезда је без респекта ушла у меч са Манчестер Ситијем, али су гости дошли до вођства у 19. минуту.
Хамилтон је примио лопту на десној страни, а онда је послао лопту под пречку Омрија Глазера.
Црвена звезда је у наставку покушала да стигне до изједначења, а Недељковић је у 27. минуту шутирао преко пречке гола гостију.
До краја првог полувремена није било промене резултата иако су оба тима пропустила по неколико полушанси.
Прву шансу у другом полувремену имали су гости у 48. минуту, а ударац Хамилтона је завршио поред стативе гола Црвене звезде.
Домаћи фудбалери су највећу шансу за изједначење пропустили у 51. минуту.
Шериф Ндиаје је волеј ударцем покушао да савлада Ортегу, који је интервенисао једном руком, а у наставку акције голман Манчестер Ситија зауставио је и покушај Гелора Канге са дистанце.
Шампион Европе је у 62. минуту повео 2:0.
Оскар Боб је ушао у шеснаестерац, а онда је ударцем у даљи угао савладао Глазера.
Црвена звезда је највећу шансу имала у 70. минуту када је Јован Мијатовић погодио стативу противничког гола.
Ин Беом Хванг је у 76. минуту смањио на 2:1.
Манчестер сити је добио пенал у 83. минуту, пошто је Ђига фаулирао Хамилтона, а Калвин Филипс је два минута касније био прецизан са 11 метара.
Шампион Србије је заиграо ангажованије у наставку утакмице, а Александар Катаи је у 91. минуту смањио на 3:2.
„Црвено-бели“ су покушали да стигну до изједначења, али је Сити на крају славио резултатом 3:2.
Fudbaleri Borusije i PSŽ-a u osmini finala LŠ, Milan ide u LE, Njukasl eliminisan

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Пораз фудбалера Црвене звезде од Манчестер Ситија на опроштају од Лиге шампиона се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.