Фудбалери Борусије и ПСЖ-а у осмини финала ЛШ, Милан иде у ЛЕ, Њукасл елиминисан

Izvor: GradskeInfo.rs, 14.Dec.2023, 11:25

Фудбалери Борусије и Пари Сен Жермена пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, пошто су у Дортмунду одиграли нерешено, 1:1 у мечу последњег, шестог кола групе Ф Лиге шампиона. ФОто: Танјуг/AP Photo/Scott Heppell Борусија је повела у 51. минуту голом Карија Адејемија, а ПСЖ је изједначио >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << поготком Ворена Заир-Емерија у 56. минуту.
Фудбалери Милана победили су у гостима Њукасл 2:1 у другом мечу шестог кола групе Ф ЛШ.
Њукасл је повео голом Жоелинтона у 33. минуту, а изједначио је Кристијан Пулишић у 59.
Победу Милану донео је Самјуел Чуквуезе у 84. минуту.
Српски фудбалер Лука Јовић играо је за екипу Милана од 73. минута.
Борусија је прва на табели са 11 бодова, док је ПСЖ други са осам, а ова два клуба наставиће такмичење у Лиги шампиона.
Милан је на крају освојио треће место на табели са осам бодова.
Милан је трећи због лошијег међусобног скора у односу на ПСЖ.
Италијански клуб играће у нокаут фази Лиге Европе, док је Њукасл четврти са пет бодова.
Енглески клуб је завршио такмичење у европским такмичењима.
Фудбалери Атлетика победили су у Мадриду екипу Лација резултатом 2:0 у мечу шестог кола групе Е Лиге шампиона, а голове за Атлетико постигли су Антоан Гризман у шестом и Самјуел Лино у 51. минуту.
У другом мечу шестог кола групе Е, Селтик је на свом терену победио Фејенорд 2:1.
Селтик је повео голом Луиса Палме из пенала у 33. минуту, а изједначио је Јанкуба Минтех у 82.
Победу домаћем тиму донео је Густаф Лагербиелке у 91. минуту.
Прво место на табели заузео је Атлетико са 14 бодова, док је Лацио други са 10.
Ова два клуба играће у осмини финала ЛШ.
Фејенорд је трећи на табели са шест бодова и наставиће такмичење у нокаут фази Лиге Европе.
Селтик је завршио такмичење у европским куповима, пошто је последњи са четири бода.
Фудбалери Порта савладали су на свом терену Шахтјор 5:3 у мечу шестог кола групе Х ЛШ.
Два гола за Порто постигао је Галено у деветом и 43, а по једном у стрелце уписали су се Мехди Тареми у 62, Пепе у 76. и Франциско Консеисао у 82. минуту.
Голове за госте дали су Данило Сикан у 29, Стефан Еустакио (аутогол) у 73. и Егуиналдо у 88. минуту.
Српски репрезентативац Марко Грујић је играо за Порто од 81. минута.
У другом мечу шестог кола групе Х, фудбалери Антверпена су савладали Барселону 3:2.
Голове за Антверпен постигли су Артур Вермерен у другом, Венсан Јансен у 56. и Џорџ Иленикена у 92. минуту.
Стрелци за госте били су Феран Торес у 35. и Марк Гују у 91. минуту.
Барселона је освојила прво место на табели групе Х са 12 бодова, док је Порто други са истим бројем бодова.
Шахтјор је трећи са девет бодова, а клуб из Украјине играће у нокаут фази Лиге Европе.
Антверпен је последњи са само три бода.
Poraz Atlante od Toronta, uz 20 poena Bogdanovića, rekord Adetokumba

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Фудбалери Борусије и ПСЖ-а у осмини финала ЛШ, Милан иде у ЛЕ, Њукасл елиминисан се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.