Стејт департмент: Блинкен ће у Бриселу подржати стабилност Западног Балкана

Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Nov.2023, 17:56

Стејт департмент: Блинкен ће у Бриселу подржати стабилност Западног Балкана

Државни секретар САД Ентони Блинкен ће у Бриселу, на састанку шефова дипломатија земаља НАТО-а почетком идуће недеље, исказати подршку демократији и регионалној стабилности на Западном Балкану, саопштио је данас Стејт департмент. Фото: Танјуг/AP Photo/Manuel Balce Ceneta, File „Блинкен ће >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << путовати у Брисел у периоду од 27. до 29. новембра, где ће нагласити подршку САД демократији и регионалној стабилности на Западном Балкану“, истиче се у саопштењу.
Додаје се да ће ово бити први мининстарски састанак Савета Украјине и НАТО-а.
„Секретар Блинкен ће нагласити чврсту посвећеност Алијансе Украјини у борби против руске агресије, а разговараће и о приоритетима Вашингтонског самита у јулу 2024. године“, поручили су из Стејт департмента.
Gutereš: Nasilja nad ženama je sve više, može se rešiti taj problem

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Стејт департмент: Блинкен ће у Бриселу подржати стабилност Западног Балкана се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.