Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Nov.2023, 08:37

Кошаркаши Партизана поражени од Ефеса у Истанбулу

Кошаркаши Партизана поражени су од Ефеса у Истанбулу 98:92 (22:22, 28:23, 14:29, 34:18) у 10. колу Евролиге. Фото: Танјуг/Сава Радовановић Ефес сад има скор 5-5, а Партизан 4-6.
Обе екипе су ушле ослабљене у меч, домаћину су недостајали Тибор Плајс и Елајџа Брајант, а Партизану Алекса Аврамовић >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << и Кевин Пантер.
У првом полувремену готово да се нису играле одбране, а Ефес је највећих плус девет (38:29) имао средином друге деонице.
На полувремену је било плус пет за домаћина (50:45).
Партизан је одлично одиграо трећу четвртину коју је добио резултатом 29:14, па је у последњих 10 минута ушао са „плус 10“ – 74:64.
Ефес је направио велику серију на старту четврте деонице и стигао до 78:78 у 34. минуту.
У последња три минута ушло се резултатом 83:83, а онда је Ефес серијом 7:2 преломио меч.
Најефикаснији у Партизану био је Френк Камински са 24 поена, а пратили су га Пи Џеј Доужер са 21 и Џејмс Нанели са 16.
Код Ефеса је најефикаснији био Шејн Ларкин са 27 поена, Даријус Томпсон је дао 18, Анте Жижић и Вил Клајбурн по 12, а Дерек Вилис 10.
У наредном колу, следећег четвртка, Партизан дочекује Панатинаикос.
Jokić: Stagniramo, odbrana nam je loša