Нестварна места: Моровић, село у загрљају две реке (ВИДЕО)

Izvor: GradskeInfo.rs, 27.Okt.2023, 10:10

Нестварна места: Моровић, село у загрљају две реке (ВИДЕО)

У Срему су добра храна, песма, вино, кућерак, али и село Моровић, које је у загрљају две реке, па није ни чудо да је понео епитет “Сремачка Венеција”. Фото: Војводина уживо Моровић је место у општини Шид и једно је од најстаријих у Срему. У прилог томе говоре бројна археолошка истраживања >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << и пронађени документи који сведоче о развијеном животу некадашњег римског насеља.

Село је чувено по томе што се у њему срећу две реке – Босут и Студва са мостовима Љубави и Уздисаја, на којима се препричавају старе и стварају нове љубави и легенде.
Ако сте љубитељи дугих шетњи покрај мирне воде, сачекаће вас уређене кружне стазе. Ако се активно бавите спортом, на располагању су вам велике зелене површине и уређени спортски терени. Ако фотографишете живописне пределе, угодићете своме оку и објективу.
Ловци и риболовци овде ће пронаћи своје парче раја. Како каже сремачка пословица: “Босут је рибом посут”, а Моровић поред две реке има и бројне канале, баре и два рибњака.
Фото: Војводина уживо У близини села налази се ловиште Моровић, смештено у најстаријој храстовој шуми у Србији, са изузетним примерцима високе дивљачи и птица. Посебан ексклузивитет представља вила Срна, грађена за бившег председника Тита.
Моровић је познат и по бројним такмичењима у кувању рибље чорбе и паприкаша, што га чини привлачним за љубтеље доброг залогаја. Ако нисте љубитељ рибе, када навратите у Моровић пробајте чувени срнећи гулаш од локалне дивљачи. Шуме у околини села богате су тартуфима.
Фото: Војводина уживо Посету Моровићу можете употпунити обиласком културно-историјских споменика. У самом селу налазе се три сеоске цркве, а најстарија католичка Црква свете Марије саграђена је још у 13. веку. У атару села налазе се остаци средњовековног утврђења из 14. века.
Недалеко од Моровића, у Шиду, можете посетити родну кућу и галерију сликара Саве Шумановића.
Top 5 vesti iz Srbije: Otvoren Prokop, pomoć za penzionere i mamograf za Leskovac

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Нестварна места: Моровић, село у загрљају две реке (ВИДЕО) се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.