Дарманен организовао први митинг, није рекао хоће ли бити председнички кандидат

Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Avg.2023, 08:31

Дарманен организовао први митинг, није рекао хоће ли бити председнички кандидат

Француски министар унутрашњих послова Жералд Дарманен организовао је у данас свој први митинг обраћањем гласачима из радничке класе, иако још није обзнанио председничке амбиције, у оквиру онога што политички противници и француски аналитичари виде као почетак трке за наследника >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << председника Емануела Макрона. Фото: Танјуг/AP Photo/Francois Mori “С правом или не, радничка класа у нашој земљи се не осећа добро виђеном и представљеном. Осећају се као да не значе много и да су мета ироније, па чак и подсмеха. Решење није само технички одговор. Политичар мора бити спреман да слуша“, рекао је Дарманен (40) у својој изборној јединици у граду Туркуан на северу земље, где, како наводи Ројтерс, већину гласача чине радници.
Устав забрањује Макрону да се кандидује за трећи мандат, а потенцијални кандидати у табору десног центра, укључујући Дарманена, али и бившег премијера Едуара Филипа и министра финансија Бруна Ле Мера, већ се пирпремају за изборе 2027. године.
Лидер крајње левице Жан-Лик Меланшон је на свом профилу на мрежи X навео да је у Туркуану започела “пост-Макронова ера“, а лидер десничарске Републиканске странке Ерик Сиоти навео је да “пре него што се размишља о наслеђивању, треба мислити и о владању“.
Šta za svet znači BRIKS plus u 4 grafikona

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Дарманен организовао први митинг, није рекао хоће ли бити председнички кандидат се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.