Иран позвао шведске и данске отправнике послова због скрнављења Курана

Izvor: GradskeInfo.rs, 21.Avg.2023, 07:30

Иран позвао шведске и данске отправнике послова због скрнављења Курана

Шведски и дански отправници послова у Техерану позвани су данас у иранско Министарство спољних послова у знак протеста због још једног случаја скрнављења Курана у тим европским земљама. Фото: Pixabay/frank497 Обраћајући се представницима данске и шведске амбасаде на одвојеним састанцима, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << заменик директора Одељења за људска права иранског Министарства спољних послова осудио је понављање скрнављења Курана у Шведској и Данској, додајући да су владе те две земље у потпуности одговорне за последице таквих инцидената.
Позивајући се на недавне изјаве врховног вође Исламске револуције ајатолаха Сеједа Али Хамнеија, да земље које подржавају злочинце који вређају Куран „склапају ратни аранжман против исламског света“, Министарство спољних послова упозорило је да се не понављају такви инциденти, преноси агенција ИРНА.
Наводећи да слобода говора укључује посебне дужности и одговорности, званичници Министарства спољних послова позвали су изасланике Шведске и Данске да се придржавају међународних обавеза према члановима 19. и 20. Међународног пакта о грађанским и политичким правима (ИЦЦПР), наводи се у саопштењу иранског министарства.
„Упркос јасном ставу и озбиљној решености међународне заједнице да осуди вређање Курана, владе попут Шведске и Данске биле су пасивне у поштовању резолуције усвојене на 53. седници Савета за људска права, као и на 18. хитном састанку министара спољних послова исламских земаља и нажалост настављају да подржавају увреде не показујући озбиљну вољу и одлучност против мржње и исламофобије“, поручује се у саопштењу.
Шведски и дански отправници послова подсетили су на став својих земаља у осуди сваке увреде Курана, рекавши да су шведска и данска влада одлучне да спрече такве покушаје изменама домаћег законодавства.
Такође су поновили да ће о овим питањима обавестити своје владе.
Papa Franja pozvao na mirno rešenje krize u Nigeru

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Иран позвао шведске и данске отправнике послова због скрнављења Курана се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.