Антонов: САД желе да добију информације о развоју руског стратешког арсенала

Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Jul.2023, 14:51

Антонов: САД желе да добију информације о развоју руског стратешког арсенала

Амбасадор Русије у Сједињеним Америчким Државама Анатолиј Антонов изјавио је данас да је циљ Вашингтона да добије информације о развоју руског стратешког арсенала. Фото: Wikimediacommons/U.S. Mission Geneva / Eric Bridiers
„Вашингтон одавно крши ‘дух’ споразума СТАРТ. Напустио је, не само принципе >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << из преамбуле, већ је одбио је поштовање главних ограничења везана за број стратешког наоружања“, поручио је Антонов, преноси ТАСС.

Он је додао да је до садашње кризе довео још важнији фактор, а то је, према његовим речима, хибридни рат који је америчка администрација покренула против Русије, са циљем да јој наметне стратешки пораз.
„Прави циљ Сједињених Држава је да добију приступ руским базама нуклеарног наоружања како би добили информације о развоју нашег стратешког арсенала“, навео је Антонов.
Председник Русије Владимир Путин је раније ове године суспендовао учешће те земље у споразуму СТАРТ који се односио на контролу нуклеарног наоружања.
Путин: Руска флота била и остала неуништиви чувар граница отаџбине

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Антонов: САД желе да добију информације о развоју руског стратешког арсенала се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.