Izvor: GradskeInfo.rs, 14.Jul.2023, 18:54
Брнабићева: Заинтересовани смо за унапређење сарадње са Венецуелом
Председница Владе Србије Ана Брнабић поручила је данас, у разговору са шефом дипломатије Венецуеле Иваном Хилом Пинтом у Београду да је Србија заинтересована да унапреди сарадњу са Венецуелом у областима пољопривреде, туризма, здравства и културе и нагласила да су споразуми >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << потписани данас од великог значаја за обе земље.
Фото: Влада Републике Србије/Пеђа Вучковић
Брнабић је истакла да две земље вежу добри и традиционално блиски односи и поновила да Србија изузетно цени принципијелну позицију Венецуеле о питању Косова и Метохије, саопштено је из владе.
Премијерка је посебно захвалила саговорнику на томе што је Влада Венецуеле подржала Србију у кандидатури за организацију Међународне светске изложбе ЕКСПО 2027 у Београду.
Пинто је истакао да Србија и Венецуела одржавају пријатељске и чврсте билатералне односе, подсетивши на то да је прошле обележено 140 година од успостављања дипломатских односа.
Orlić sa ministrom spoljnih poslova Venecuele
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Брнабићева: Заинтересовани смо за унапређење сарадње са Венецуелом се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.








