Izvor: GradskeInfo.rs, 03.Jul.2023, 12:01
Патријарх Порфирије: „Зејтилник“ задобио још једног хероја
Војничко гробље „Зејтилник“ је задобило још једног хероја, Ђорђа Михајловића, рекао је патријарх српски Порфирије поводом смрти чувара српског војничког гробља „Зејтинлик“ у Солуну Ђорђа Михаиловића.
Фото: Wikipedia/Svetisrdj
Патријарх је на Инстаграму написао да је током свог живота >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << чика Ђорђе био вредан пример за сваког човека који воли свој народ и не заборавља његове жртве и да је у свакодневном животу показао мудро разумевање истинских вредности, гостопримљивости и посвећености.
„Његов одлазак ће засигурно бити осетан, али нада да се налази у Божјем загрљају нас крепи и бодри да корачамо за светлим примерима из нашега рода. Војничко гробље „Зејтилник“ је задобило још једног хероја, Ђорђа Михајловића. Вјечнаја памјат“, навео је патријарх Порфирије.
Чувар српског гробља „Зејтинлик“ у Солуну Ђорђе Михаиловић преминуо је у недељу у 96. години.
Čika Đorđe, junak dostojan veličine naših predaka stradalih na Solunskom frontu
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Патријарх Порфирије: „Зејтилник“ задобио још једног хероја се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

















