Партизан и Звезда за титулу АБА лиге

Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Jun.2023, 20:16

Кошаркаши Партизана и Црвене звезде играју пети одлучујући меч у финалној серији плеј-офа АБА лиге. Фото: АБА лига/Драгана Стјепановић Победник меча освојиће рекордну седму титулу у регионалном такмичењу. Партизан и Црвена звезда освојили су по шест трофеја у регионалном такмичењу, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << па ће победник овогодишње финалне серије постати рекордер.
Занимљиво је да су црвено-бели освојили шест титула у последњих седам такмичарских сезона (2020. није завршен шампионат због коронавируса), док су црно-бели последњи трофеј подигли 2013. године.
Истовремено, биће ово четврти пут заредом да шампиона АБА лиге одлучује мајсторица.
Одлучујући меч за титулу биће десети међусобни сусрет Партизана и Црвене звезде ове сезоне. Црвено-бели воде 5:4 у победама – у лигашком делу АБА лиге резултат је 1:1, као и у Евролиги, док је у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа тријумфовала Звезда.
Najbolji košarkaš sveta našao ekipu i zaigrao basket ispred zgrade (FOTO)