Обавезе из споразума са ММФ испуњене, ризици јавна предузећа

Izvor: GradskeInfo.rs, 23.Mar.2023, 13:40

Обавезе из споразума са ММФ испуњене, ризици јавна предузећа

Уредник Кварталног монитора професор Економског факултете БУ Милојко Арсић оценио је да је Србија испунила све што је договорено у споразуму са ММФ и нагласио да су тренутно највећи ризици за реформу код јавних предузећа, пре свега ЕПС-а. Фото: Танјуг/Andrew Harnik Истакао је да ће >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << прва тема разговора са делегацијом ММФ-а бити реформа јавних предузећа.
„Највећи ризици су у области јавних предузећа, где постоје интересне групе којима не одговарају реформе, укључују бизнисмене повезане са актуелном влашћу, који извлаче средства, доста је партијски запослених, синдикати који су у јавним предузећима моћни и могу да блокирају разне промене“, описао је Арсић ризике.
Рекао је да неће бити лако спровести реформе у јавним предузећима, поготово у ЕПС-у, где је стање најкомпликованије због отпора интересних група. „Мислим да ће држава успети да спроведе реформе ако цела држава стане иза тога, не само министарства привреде и финансија, него и службе безбедности и сви који су спремни да скрше отпоре ако они дођу од неких интересних група које су склоне претњама и насиљу“, рекао је он.
Najveći penzijski fond u Švedskoj Alekta izgubio dve milijarde dolara u SAD

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Обавезе из споразума са ММФ испуњене, ризици јавна предузећа се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.