НБС: Купци ће од сада моћи да обаве безготовинско плаћање на трафикама

Izvor: GradskeInfo.rs, 20.Mar.2023, 14:49

НБС: Купци ће од сада моћи да обаве безготовинско плаћање на трафикама

Купци ће од сада моћи да извршавају безготовинско плаћање робе или услуге на трафикама коришћењем апликације мобилног банкарства, саопштила је данас НБС и додала да су прве трафике у земљи омогућиле прихватање инстант плаћања. Фото: Pixabay/geralt Купци ће на овакав начин моћи да >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << купују у трафикама Блок шоп, које се налазе на Новом Београду, а новчана трансакција може да се обавља мобилним телефоном.
Инстант плаћање пружа посебне погодности свим трговцима, посебно малим с продајним местима на којима је просечна вредност трансакције ниска.
За овакво плаћање користи се метод IPS скенирај, који подразумева да купац скенира IPS QR и потврђује извршење трансакције укуцавањем ПИН кода, отиском прста или препознавањем лица. Поменуте трафике за прихватање инстант плаћања користе трговачку апликацију коју је обезбедила Банка Интеса а.д. Београд.
Поред наведене банке и други пружаоци платних услуга нуде своје апликације за прихватање инстант плаћања.
Како се наводи, уз поменуте услове, посебно је важно још једном истаћи да се за прихватање инстант плаћања може користити обичан мобилни телефон или неки други мобилни уређај.
Država izdvojila 60 milijardi dinara za povećanje subvencija u poljoprivredi

Преузмите андроид апликацију.
Чланак НБС: Купци ће од сада моћи да обаве безготовинско плаћање на трафикама се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.