Гостовање театра „Мадленианум“ у фебруару у Новом Саду

Izvor: GradskeInfo.rs, 07.Feb.2023, 18:40

Гостовање театра „Мадленианум“ у фебруару у Новом Саду

У Свечаној Сали НИС-а Опера и театар „Мадленианум“ ће у фебруару месецу гостовати два пута. Фото: Театар Мадленианум 14. фебруара у 20 часова са сетном комедијом „Казанова против Дон Жуана“ Миодрага Илића Фото: Театар Мадленианум/Зоран Шкрбић Сетна комедија мисаоног и хуморног >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << набоја у режији Предрага Ејдуса, који је и тумачио главну улогу, а веродостојно га је наследио Тихомир Станић.
Комад са три лица, занимљивог и забавног заплета, динамичног сценског збивања и луцидно вођеног дијалога, заправо је приказ краја живота легендарног авантуристе и космополите осамнаестог столећа – Ђакома Ђиролама Казанове, једног од најобразованијих људи свог доба – свештеника, музичара, војника, шпијуна, дипломате, коцкара и надасве ненадмашног љубавника.
Фото: Театар Мадленианум/Зоран Шкрбић Дон Жуан у тумачењу Ставана Пиалеа је – као митска личност, произишла из народне маште и поезије – увек млад и леп, али опак и опасан по женски род. Он се не мења вековима, живећи у књижевним делима, операма и на сликарским платнима.
Њих двојица се у Илићевом комаду сукобљавају око младе, телесним дражима обдарене, еротизирајуће лепотице Гизеле, нећаке грофа Валдштајна, коју игра Ивона Кустодић.
23. фебруара у 20 часова са драмом „Плућа“ Данкана Мекмилана Фото: Театар Мадленианум/Зоран Шкрбић Прича о парадигматичном пару пред важним животним питањем, да ли у оваквом свету правити дете. Њихова веза је оптерећена неизвесношћу, страховима, збуњеношћу пред егзистенцијалним и екобиолошким опасностима… Као лајтмотив понавља се реплика „Ми смо добри људи“ – у наивној вери да добри људи неће погрешити и да им се ништа лоше не може догодити.
Под сталном тензијом борбе за опстанак, млади су додатно растргнути између својих родитеља, њихових очекивања и незадовољства што су им кћи, односно син, изабрали „погрешну особу“!
Љубавни и брачни однос обележен је неспоразумима, упорним тражењем и трежњењима у вечитом рату полова, који је истовремено и стално потврђивање јединства супротности.
Фото: Театар Мадленианум/Зоран Шкрбић Минималистичким сценским средствима Сузана Лукић и Горан Јевтић играју међу публиком, увлачећи их у своју причу и подсећајући нас на наше љубавне дилеме и трилеме, редитељ Иван Вуковић је успео у 90 минута да исприча животни век једног пара, побуђујући препознавање и дубоку емоцију свих гледалаца који су учествовали у овом интимном позоришном чину.
Repertoari bioskopa za nedelju, 12. februar

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Гостовање театра „Мадленианум“ у фебруару у Новом Саду се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.