
Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Jan.2023, 18:08
Све што нисте знали о насилном покатоличавању Срба у НДХ (ВИДЕО)
Данас је у Архиву Војводине одржана промоција књиге „Покатоличавање Срба – Прекрштавања на подручју Загребачке надбискупије између 1941. и 1945. године“.
Фото: Архив Војводине
Значај овог дела, аутора Филипа Шкиљана, а у издању Архива Војводине, Српског народног вијећа – Архива >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Срба у Хрватској и Архива Републике Српске, лежи у чињеници да се о овим трагичним догађајима није тако детаљно и тако отворено говорило.
Ранијих година, када се говорило о злочинима у Независној држави Хрватској током Другог светског рата, углавном се говорило о физичком убијању и геноциду над људима, док се објављивањем ове књиге скреће пажња и ставља посебан акценат и на духовни геноцид који је вршен над Србима, а који се огледао у насилном покатоличавању.
На промоцији су говорили др Небојша Кузмановић (директор Архива Војводине), Дејан Ристић (директор Музеја жртава геноцида), Огњен Карановић (историчар) и Филип Шкиљан (аутор књиге).
Otvorena izložba o stradanju lekara tokom Novosadske racije 1942. godine
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Све што нисте знали о насилном покатоличавању Срба у НДХ (ВИДЕО) се појављује прво на Градске инфо.