У Танзанији после шест и по година укинута забрана јавног политичког окупљања

Izvor: GradskeInfo.rs, 03.Jan.2023, 18:56

У Танзанији после шест и по година укинута забрана јавног политичког окупљања

Председница Танзаније Самиа Сулуху Хасан укинула је данас забрану јавног политичког окупљања у земљи, која је била на снази шест и по година. Фото: WikimediaCommons/Gospel Kitaa „Објављујем да је забрана јавног политичког окупљања укинута. Политичке странке имају право на јавно окупљање, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << али сви морамо да будемо одговорни,“ саопштила је Хасан представницима 19 регистрованих политичких партија у Танзанији.
Председница Хасан је затражила од политичких партија да у складу са законом претходно информишу надлежне органе о планираном окупљању.
„Снаге безбедности ће одлучивати о вашим захтевима,“ додала је прва жена на председничкој функцији у историји земље.
Забрану јавног политичког окупљања увео је претходни председник Танзаније Џон Магуфули 2016. године, а она је очекивано изазавала негодовање опозиције и сукобе са полицијом, који су се често завршавали хапшењем. Председница Хасан, која је дошла на власт у марту 2021. године после смрти Магуфулија, наставља са постепеном либерализацијом политичког живота у Танзанији.
Претходно је укинула забрану четири опозициона листа у Танзанији, а прошле године се у Бриселу сусрела са Тундуом Лисуом, једним од предводника опозиције у егзилу.
Peking:Uzvratne mere za zemlje koje uvode korona testove za putnike iz Kine

Преузмите андроид апликацију.
Чланак У Танзанији после шест и по година укинута забрана јавног политичког окупљања се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.